Селезньова, Ія

Ця робота розкриває можливості та підводні камені у питанні переосмислення радянської тоталітарної архітектурної спадщини в сучасних українських містах. Дослідження включає визначення понять культурної спадщини, тоталітарної спадщини, ролі ідеології у визначенні цих понять. Також, дослідження має специфічний фокус, адже аналізує «ставлення» до такої спадщини через призму публічного дискурсу. У роботі наведено приклад наративу в царині переосмислення, що можна визначити як проблематичний, але також проаналізовано приклади, що ілюструють можливості переосмислення.

архітектура тоталітаризму, неокласицизм, сталінський ампір, публічний дискурс, радянська спадщина, естетизація спадщини

Селезньова І. Переосмислення архітектурної спадщини тоталітарних режимів: аналіз публічного дискурсу : бакалаврська робота (034 «Культурологія»). Український католицький університет. Кафедра культурології. Львів: УКУ, 2024, 72 с.