Співак, Марія

Нині комерційна реклама стала невіддільним елементом повсякдення сучасної людини, втім у досліджуваному періоді, у Східній Галичині міжвоєнного часу, це явище існувало у значно менших масштабах. Конкуренція чи то бажання вирізнятись на фоні інших виробників спонукало підприємців та торговців до пошуку нових форм саморепрезентації, каналів комунікації з потенційними споживачами тощо. Однією з платформ для поширення інформації про себе, свій товар чи послугу стала преса. Вивчення комерційної реклами на сторінках галицьких україномовних часописах даремно потрапило на маргінес історичних досліджень. Рекламні публікації уможливлюють наше знайомство із тогочасним «світом пропозицій»: аксесуарами, елементами одягу, господарським приладдям, навчальними можливостями, формами рекреації і т. д. Однак, слід мати на увазі, що ця перспектива не є вичерпною за своєю ознакою, оскільки кожний часопис з огляду на мовну характеристику, політичну прихильність чи навіть рейтинг (не)популярності обмежений як і групами замовників, так і аудиторіями споживачів.

комерційна реклама, Східна Галичина міжвоєнного часу, галицька україномовна преса міжвоєнного періоду

Співак М. Особливості комерційної реклами у галицькій україномовній пресі міжвоєнного періоду (на прикладі часопису “Нова Зоря”) : бакалаврська робота (032 «Історія та археологія») / Марія Володимирівна Співак ; Український католицький університет, кафедра історії. - Львів : УКУ, 2024. - 86 с.