Туровцій, Анна-Марія

Перформативність фотографії – спроба продемонструвати об'єднання елементів медіумів перформансу та фотографії в рамках структурної моделі «розширеного поля» Джорджа Бейкера. На прикладі проєкту львівського фотографа Юрка Дячишина Slavik's Fashion продемонстровано співіснування статичности камери та живої дії вистави шляхом наявности притаманних двом медіумам аспектів та їхнього подальшого перехрещення. Результатом сполучення виникає окремий прояв фотографії, який посідає чільне місце серед незалежних засобів збереження інформації. У першому розділі аналізується модель розширеного поля фотографії, взаємодія фотографії з перформансом та пропонується зіставлення теорій у рамках положення перформативности фотографії на розширеному полі. У другому розділі деталізується історія становлення Slavik’s Fashion та пропонується класифікація у вигляді трьох хвиль розвитку проєкту. Третій розділ демонструє аналіз фотографій із погляду семіотичних теорій взаємодії зображення та глядача, наявности певних елементів перформативности проєкту та його положення серед моделі розширеного поля фотографії.

Фотографія, «розширене поле фотографії», стазис/не-стазис, наратив/не-наратив, перформанс, перформативність, перформативний, Юрко Дячишин, проєкт Slavik’s Fashion

Туровцій А.-М. Перформативність фотографії: «розширення поля» на прикладі проєкту Юрка Дячишина Slavik’s Fashion : бакалаврська робота (034 «Культурологія»). Український католицький університет. Кафедра культурології. Львів: УКУ, 2024, 80 с.