Мова трагічного в сучасному українському театрі: сценічні версії "Гамлета"

Об’єктами цього дослідження є три вистави сучасного українського театру за п’єсою Вільяма Шекспіра «Трагедія про Гамлета, принца Данського», які були створені у 2017-2018 рр. Ці постановки розглядаються в контексті суспільних змін, спричинених Революцією Гідності в Україні. У бакалаврській роботі я розкриваю явище трагічного в сучасному театрі як категорію естетики та психології сприйняття мистецького твору. Дослідження має на мені висвітлити теми та триґери, які проговорюють українські сучасні режисери за допомогою мови трагічного «Гамлета». Я аналізую те, як п’єса видозмінюється, слугуючи ідеї автора. Також у головному фокусі аналізу структурні, технологічні, рецептивні та інші принципи роботи кожної з вистав. Теоретичне обрамлення дослідження складають праці Арістотеля, А. Лосєва, А. Ахутіна, Л. Виготського, Б. Брехта, Г.-Т. Леманна.

трагедія, трагічне, епічний театр, посттрагедія, постдрама, катарсис, Гамлет, tragedy, tragic, epic theater, posttragedy, postdrama, catharsis, Hamlet

Скоропад А. Мова трагічного в сучасному українському театрі: сценічні версії "Гамлета": бакалаврська робота (034 «Культурологія»). Український католицький університет. Кафедра культурології. Львів: УКУ, 2022, 53 с.