Цаценко, Євгенія

Ця дипломна робота розповідає про еволюцію та ідеологічні функції одного з найважливіших агентів мистецтва на шляху його трансформації в XX столітті — простір галереї. Робота аналізує, як експозиційні майданчики впливають на сприйняття артоб’єктів, обґрунтовують їхнє існування та формують їхню цінність, а також порівнює практики конвенційних («білий куб») і неконвенційних виставкових просторів. Крім того, робота містить кейс-стаді львівського артцентру «Дзиґа» — теоретичні напрацювання дослідників перенесено на три інсталяції, що відбувалися в інституції в 2010-х роках.

експозиційний простір, інсталяція, сайт-специфічне мистецтво, перформативне мистецтво, «білий куб», exhibition space, installation, site-specific art, performative art, «white cube»

Цаценко Є. Вплив експозиційного простору на сприйняття мистецьких об’єктів на прикладі артцентру “Дзиґа” : бакалаврська робота (034 «Культурологія»). Український католицький університет. Кафедра культурології. Львів: УКУ, 2024, 60 с.