Стасів, Лідія

Джерелом інформації про добу є не лише статті, але й сам підтекст. При цьому, варто зважати хто пише, яку мету переслідує, який посил дає, яку емоцію викликає, на яку аудиторію розраховано. Все як і сьогодні. Журнал «Комар» лише один з багатьох, який друкувала українська громада у 30–х рр. ХХ ст у Польщі, і один з небагатьох який доходив до читача. Через гумористично- сатиричний характер журнал користувався популярністю у населення і міг обійти цензуру. Через подані у ньому матеріали важко відтворити тогочасну дійсність, але добре простежуються суспільні настрої, наболілі проблеми, хвилювання, побут, труднощі та мрії українського населення, як це бачила група редакторів журналу. Наративи, які поширювали автори журналу формували суспільну думку і вплинули на світосприйняття та поведінку читачів.

журнал «Комар», діяльність польського та радянського режимів

Стасів Л. Зображення польського та радянського режимів на шпальтах журналу «Комар» (1933— 1939 рр.) : бакалаврська робота (032 «Історія та археологія») / Лідія Богданівна Стасів ; Український католицький університет, кафедра історії. - Львів : УКУ, 2024. - 103 с.