У цьому дослідженні я проаналізую історію жінок, яка трансформувала образ жінки у післявоєнній Америці. У фокусі цієї роботи є два серіали «Чарівна місіс Мейзел» та “Чому жінки вбивають?». Аналізуючи ці серіали, я наочно продемонструю, як історичний розвиток жіночої емансипації відкривається для нових поколінь глядачів, як його тепер розуміють, та як зображають за посередництвом кіносеріалів. За допомогою порівняльного аналізу я зможу проявити уявлення кіноіндустрії та глядачів, як жінка виборювала свої права, що це дало суспільству, перебудову всіх інституцій – від політики до шлюбу, і яку вагу і вплив справляє ця перебудова зараз та як відображена нова повсякденна реальність у нових медіа.

трансформація образу жінки, емансипація, право, жінка, культурний образ, transformation of a woman's image, emancipation, law, woman, cultural image

Мурська Х. Трансформація образу жінки у післявоєнній Америці (на прикладі сучасних серіалів "Чарівна місіс Мейзел" та "Чому жінки вбивають?"): бакалаврська робота (034 «Культурологія»). Український католицький університет. Кафедра культурології. Львів: УКУ, 2022, 41 с.