Шипіт: місце, практики, спільноти

Рандмаа, Рута Анна

У цій роботі, вперше в академічному середовищі, розглядається походження фестивалю Шипіт як феномену, а також — характерні для нього структури. Дослідниця виводить локальне для України явище зі світових контркультурних явищ, серед яких — Rainbow Gathering (Веселка), що виникло на теренах Сполучених Штатів Америки під час контркультурної революції 1960-их. Використовуючи метод автоетнографії, авторка інтегруватиме у дослідження власний досвід як учасниці на Шипоті. Завдяки інтерв'ю з іншими учасниками й учасницями Шипоту, дослідниця проаналізує, як на практики, спільноти й місця фестивалю накладаються соціологічні й антропологічні терміни, як-от: комунітас, трайб, колективне піднесення, соціальний світ й домовлений порядок.

комунітас, Шипіт, автоетнографія, контркультура, трайб, колективне піднесення, соціальний світ, домовлений порядок, communitas, Shypit, autoethnography, counterculture, tribe, collective effervescence, social world, negotiated order

Рандмаа Р.-А. Шипіт: місце, практики, спільноти : бакалаврська робота (034 «Культурологія»). Український католицький університет. Кафедра культурології. Львів: УКУ, 2024, 84 с.