Робота досліджує кураторські практики в Україні на базі порівняльного аналізу кураторської діяльності Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та Пінчук Арт Центру. В теоретичній рамці роботи розглядається історія кураторства, типологія кураторів та види кураторських підходів. Значне місце виділене для опису концепції кураторського методу та ідентичності виставкового простору. Сучасні кураторські практики мають форму дискурсивного підходу та базуються на методі «the curatorial», котрий забезпечує міждисциплінарний спосіб курування, який крім виставкової діяльності включає дослідження та рефлексію. На прикладі двох кейсів інституцій сучасного мистецтва ПАЦ та МСУМК проаналізовано актуальність українських кураторських практик в рамках світового контексту, ідентичність, яку формує українське кураторство та новітність підходів.

кураторські практики, «the curatorial», дискурсивний підхід, простір, інституція сучасного мистецтва, дослідницька платформа, партисипативність, репрезентація, наративи сучасного мистецтва, curatorial practices, discursive approach, space, institution of contemporary art, research platform, participation, representation, narratives of contemporary art

Панас Д. Порівняльний аналіз кураторських практик Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та Пінчук Арт Центру: бакалаврська робота (034 «Культурологія»). Український католицький університет. Кафедра культурології. Львів: УКУ, 2022, 69 с.