Василишин, Юлія

Актуальність обраної теми даної кваліфікаційної роботи обумовлена великим зацікавленням релігійною проблематикою серед дослідників та широкої громадськості у зв’язку з процесами бурхливого відродження релігійного життя в Україні після десятиліть радянських переслідувань і атеїстичної пропаганди. На фоні великої кількості праць, присвячених головно церковно-державним та міжконфесійним взаєминам, явно бракує досліджень феноменів масової релігійності, діяльності окремих сакральних об’єктів та повсякденного життя вірян. Одним із прикладів такого дослідження є аналіз історичного контексту функціонування місць масового збору вірян, розглядаючи їх крізь призму мікроісторії та з опорою на усноісторичні джерела. Кохавинський паломницький осередок цікавий тим, що він має давню традицію як римо-католицька святиня, яка була націоналізована і спрофанована в радянський період, та згодом відновлена як греко-католицький монастир і місійний осередок. Окрім того, дослідження Кохавини є важливим для доповнення відомостей про діяльність Згромадження Найсвятішого Ізбавителя в Україні та гармонійно впишеться у ширшу історію Української Греко-Католицької Церкви, зокрема у вивченні долі релігійних інституцій в часи радянського панування та в період демократичної трансформації.

монастир святого Ґерарда в Кохавині, Згромадження найсвятішого Ізбавителя в Україні

Василишин Ю. «Становлення монастиря святого Ґерарда в Кохавині в контексті відновлення Згромадження найсвятішого Ізбавителя в Україні після 1989 року : бакалаврська робота (032 «Історія та археологія») / Юлія Петрівна Василишин ; Український католицький університет, кафедра історії. - Львів : УКУ, 2024. - 68 с.