Faculty of Humanities | Гуманітарний факультет

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/7

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    «Безкомпромісний геній»: ще раз про роль принципів у політиці
    (НАСВ, 2021) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття є рецензією на книгу Бориса Джонсона Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / пер. з англ. Ю. Гірича. – Харків: Віват, 2019. – 400 с.
  • Thumbnail Image
    Item
    Śmierć i jej konotacje w reprezentowaniu obrazu Niemiec w karykaturach «Puncha» podczas pierwszej wojny światowej
    (Wydawnictwо Adamа Marszałekа, 2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття розглядає використання смерті та її конотацій при представленні образу Німеччини у карикатурах "Панча" під час Першої світової війни та аналізує їхню роль у формуванні англійського ставлення до Німеччини та кайзера Вільгельма II особисто як головних ворогів Великої Британії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Британські ілюстровані періодичні видання наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття: попит і пропозиція
    (2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття досліджує історію британських ілюстрованих періодичних видань наприкінці ХІХ ‒ на початку ХХ століття. Проаналізовано особливості пропозиції ілюстрованих газет і журналів на ринку преси, здійснено їх типологію за жанровими особливостями та цільовою аудиторією. Значна увага приділена факторам, які сприяли збільшенню асортименту ілюстрованих видань: технічні та технологічні можливості поліграфії, розвиток газетярської справи, збільшення читацьких кіл, розвиток образотворчого мистецтва та художньої культури тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Трактування американської історії у наукових працях Вудро Вільсона
    (2010) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу наукових праць американського президента Вудро Вільсона. Досліджується трактування ним основних проблем американської історії. Аналізуються погляди Вільсона на внутрішню і зовнішню політику США і їх відображення в його монографіях і есе. Вивчається місце творчої спадщини президента В. Вільсона в американській історіографії.
  • Thumbnail Image
    Item
    На пути к Великой войне: политика Великобритании в Африке на рубеже ХІХ – ХХ веков
    (2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу британської колоніальної політики в Африці. Показано, як боротьба великих держав за колоніальний поділ африканського континенту спричинилася до початку Першої світової війни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Эволюция образа России в карикатуре британского журнала «Панч» во время Первой мировой войны: «чужой среди своих» – «чужой»
    (2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    У статті представлений аналіз сприйняття образу Росії у часописі «Панч» під час Першої світової війни. Описується динаміка ставлення до Росії у зв'язку зі зміною там політичних режимів (царська Росія, Тимчасовий уряд, більшовики). У статті показано, як образ Росії динамічно трансформувався з «чужого серед своїх» до «чужого».
  • Thumbnail Image
    Item
    Maritime operations of the Imperial German Navy in Punch cartoons during the Great War
    (2015) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу бачення британськими карикатуристами дій німецького Імператорського військово-морського флоту під час Першої світової війни. Досліджується значення карикатури як джерела до вивчення антинімецьких настроїв британської громадськості, особливості британської антинімецької пропаганди, реакція карикатуристів британського часопису «Панч» на основні події, пов’язані з англо-німецькою війною на морі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Russia in Punch cartoons: 1914-1918
    (2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    У статті аналізується еволюція відображення Росії в карикатурах журналу «Панч» під час Першої світової війни. Образ досліджується в контексті концепту «свій — чужий», «інший» як ключових в британському суспільному дискурсі про Росію. У 1914-1916 рр. ставлення британців до Росії базувалося на старих стереотипах, але виходило з того, що вона — союзник. Образ Росії можна охарактеризувати в категорії «чужий серед своїх». Домінуючий символ Росії цього періоду — зооморфний (ведмідь). Лютнева революція породила британські очікування щодо лібералізації політичного режиму в Росії. Образ Росії максимально наблизилося до категорії «свої», на карикатурах переважають реальні політики, а також алегорія Матінки Росії. Після більшовицької революції 1917 р. образ Росії у карикатурі наповнюється негативним змістом. Односторонній вихід Росії з війни став точкою найбільшого віддалення двох держав, а образ Росії став максимально «чужим».
  • Thumbnail Image
    Item
    Друзі та вороги Великої Британії на сторінках часопису «Панч» 1890 р.: сатиричні образи у контексті загальнополітичного дискурсу
    (2014) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу політичної карикатури на сторінках британського часопису «Панч» 1890 року. Досліджується значення карикатури як джерела до вивчення історії зовнішньої політики Вели- кої Британії. Аналізуються сатиричні образи Німеччини, Франції, Росії та США як партнерів і суперників Великої Британії у контексті загально- політичного дискурсу, їх роль у формуванні відповідних стереотипів британської громадської думки
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія британського часопису «Панч» (1841-2002): феномен популярності
    (2014) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу феномена популярності британського часопису «Панч» (1841–2002). Досліджуються чинники та обставини, які спричинили перетворення цього видання на яскраве соціокультурне явище в історії британського суспільства.