Гуманітарний факультет

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/1300

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Трансформація образу жінки у післявоєнній Америці (на прикладі сучасних серіалів "Чарівна місіс Мейзел" та "Чому жінки вбивають?")
    (2022) Мурська, Христина
    У цьому дослідженні я проаналізую історію жінок, яка трансформувала образ жінки у післявоєнній Америці. У фокусі цієї роботи є два серіали «Чарівна місіс Мейзел» та “Чому жінки вбивають?». Аналізуючи ці серіали, я наочно продемонструю, як історичний розвиток жіночої емансипації відкривається для нових поколінь глядачів, як його тепер розуміють, та як зображають за посередництвом кіносеріалів. За допомогою порівняльного аналізу я зможу проявити уявлення кіноіндустрії та глядачів, як жінка виборювала свої права, що це дало суспільству, перебудову всіх інституцій – від політики до шлюбу, і яку вагу і вплив справляє ця перебудова зараз та як відображена нова повсякденна реальність у нових медіа.
  • Thumbnail Image
    Item
    Головні убори жінок як феномен релігійної культури у Львові 2021–2022 років (на прикладі різних християнських конфесій)
    (2022) Генкул, Вероніка
    Місто Львів укорінене в християнську культуру, у ньому перетинаються традиції різних церков та громад, які трактують по-різному такий елемент вбрання як покриття голови жінками, його символічний і практичний зміст. Для виявлення особливостей релігійної культури Львова було проведено історико-герменевтичний аналіз традиції покривання жінками голови та досліджено релігійні, символічні та культурно-історичні змісти цієї практики. За допомогою глибинних інтерв'ю з вірянками та лідерами церковних громад православної, греко-католицької та різних протестантських церков Львова було проведено дослідження, завдання якого – продемонструвати особливості жіночого покриття голови в цих громадах, відмінності між ним та інтерпретації практик з погляду самих жінок та очільників громад. Вдалося простежити загальні тенденції й відмінності у позиції вірянок Львова щодо покриття голови, простежити та виявити змісти, які вкладаються у цю практику в контексті сучасного Львова. Це дослідження розширило діапазон уявлень про сучасну релігійну культуру у Львові.
  • Thumbnail Image
    Item
    Жіноче дозвілля у містах Східної Галичини наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття
    (2022) Запісоцька, Христина
    Мета дослідження полягає у тому, щоб зʼясувати динаміку жіночої емансипації через різновиди жіночого дозвілля у ХІХ-ХХст
  • Thumbnail Image
    Item
    Реклама в Радянському Союзі 50–60-х років ХХ століття: прищеплення навичок гігієни
    (2022) Пелех, Ілона-Лілія
    У роботі авторка аналізує рекламні плакати засобів гігієни 1950-1960-тих років та виокремлює в них як стандарти краси, так і цінності, які хотіли закоренити в суспільстві.