Кафедра світової історії нового та новітнього часу [стара організаційна структура]

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/15

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Французька історіографія XX століття
    (Класика, 2001) Adadurov, Vadym; Ададуров, Вадим; Дюпон-Мельниченко, Ж.-Б
    Пропонована Вашій увазі книжка подає свій рецепт впровадження доробку школи “Анналів” в український інтелектуальний обіг. Вона поєднує добірку окремих текстів разом з описом контексту їхнього виникнення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ададуров В. В. “Наполеоніда” на Сході Європи; Уявлення, проекти та діяльність уряду Франції щодо південно-західних окраїн Російської імперії на початку XIX ст.
    (2008) Adadurov, Vadym; Ададуров, Вадим
    У дисертації досліджується ставлення уряду Франції доби Наполеона І до південно-західних окраїн Російської імперії, Це ставлення розглядається як багаторівневе історичне явище, яке сформувалося за сприятливої міжнародної кон’юнктури (наполеонівські війни) у процесі ознайомлення державних діячів Франції з різнорідною інформацією про Росію. На основі їх уявлень, які складалися з екзотичних для свідомості західноєвропейців образів східноєвропейської реальності, формувалися проекти опанування такої важливої бази людських та матеріальних ресурсів, якою були українські губернії Росії. Досягнути цієї мети планувалося за допомогою економічних, політичних і, особливо, воєнних засобів. Відтак під час походу “Великої армії” в Росію 1812 р. французький уряд здійснив низку заходів щодо розширення воєнних дій на південно-західні окраїни цієї імперії. Найвагомішими з-поміж згаданих заходів були створення розвідувальної мережі, а також наступальна операція сьомого корпусу “Великої армії” в західних повітах Волинської губернії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Рецензия на кн.: Robert Bideleux and Ian Jeffries. A History of Eastern Europe. Crisis and Change
    (2009) Kovalchuk, Natalia; Ковальчук, Наталія
    Стаття є рецензією на книгу Robert Bideleux and Ian Jeffries. A History of Eastern Europe. Crisis and Change.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив імперської спадщини на становлення структур Збройних Сил України в 1917-1920 рр.
    (2008) Zadunajski, Wadym; Задунайський, Вадим
    В статті розглянуто особливості військової організації українських формувань під час революції 1917-1920 рр. Виявлено серйозний вплив російської й австро-угорської військово-організаційних систем на українські структури. Доведено, що будівництво українських військових формувань відбувалось на основі використання козацьких традицій, досягнень імперських збройних сил і власного бойового досвіду. Найбільш повно український військовий зміст виявився у формуваннях кубанських козаків. Військові формування УНР та Української держави гетьмана П.П. Скоропадського відчували найбільший вплив російських військових стереотипів. Впливи австро-угорських військових традицій виявлялись в Українській Галицькій Армії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання “лави” козацькою та польською кавалерією напередодні та під час I Світової Війни
    (2006) Zadunajski, Wadym; Задунайський, Вадим
    В статті розглянуто зміст кавалерійського бойового шикування та принципу дії в “лаві”, що оформився у середовищі українських козаків і використовувався всіма козацькими формуваннями Російської імперії. Під час Першої Світової Війни “лаву” окрім козаків використовувала новітня польська кіннота, котра запозичила зазначені військово-тактичні вміння в українських козаків за часів I RP.
  • Thumbnail Image
    Item
    До історії українських козацьких полків у 50-ті рр. ХІХ ст.
    (2009) Zadunajski, Wadym; Задунайський, Вадим
    У статті досліджено особливості організації й комплектування «малоросійських» козацьких полків на території Полтавської та Чернігівської губерній у 1855 р. Автор розкрив основні параметри озброєння козаків, а також особливості їх військової уніформи. Доведено, що згадані «малоросійські полки» утворювались в якості державного ополчення Російської імперії, яка експлуатувала історичну пам’ять нащадків українських козаків.