Аврамчук, Олександр
Avramchuk, Olexandr

У статті представлено огляд досліджень присвячених соціальній тривожності й страху перед публічними виступами серед студентської молоді, та основну увагу приділено можливості застосування методів психологічної допомоги за допомогою віртуальної реальності. Здійснено аналіз емпіричних досліджень, які вказують на клінічну ефективність методів психологічного впливу базованих на когнітивно-поведінковому напрямку, зокрема техніки експозиції, на зменшення тривоги перед публічними виступами з застосуванням умов віртуального середовища. Розглянуті у статті матеріали вказують на досягнення психоемоційної стабільності та зменшення рівня соціальної тривожності під час віртуальної експозиції. Результати апробацій застосування техніки віртуальної експозиції серед студентської молоді засвідчують зниження проявів тривоги, редукцію негативних автоматичних думок й переконань щодо власної самооцінки, що сприяє відновленню психосоціального функціонування. Перспектива подальших досліджень застосування віртуальної реальності для опрацювання негативного досвіду публічних виступів та соціальної взаємодії, може стати альтернативою інтервенціям, базованим на когнітивно-поведінковій терапії, для роботи з соціальною фобією та може бути інтегрована у психокорекційні програми самодопомоги студентам.

, соціальна тривожність, соціальна фобія, страх перед публічними виступами, віртуальна експозиція

Аврамчук О. Віртуальна експозиція як інструмент подолання страху перед публічними виступами та соціальною взаємодією серед студентів // Психологічний часопис – Київ. – № 6(1). – 2020.

Creative Commons license

Except where otherwised noted, this item's license is described as CC0 1.0 Universal