Імперські ідентичності в українській історії XVIII – першої половини ХІХ ст.

Ададуров, Вадим
Склокін, Володимир

Видавництво Українського католицького університету

Автори колективної монографії прагнуть переглянути усталені історіографічні стереотипи, пов’язані з впливом уніфікації XVIII – першої половини ХІХ ст. на соціальні ідентичності українців в імперіях Романових і Габсбурґів. У розділах праці розглянуто співвідношення між загальноімперськими, (прото)національними, регіональними та соціальними рівнями самоідентифікації різних історичних акторів. Спеціальну увагу приділено висвітленню українофільства й імперського ультрапатріотизму українських еліт, а також впливу Просвітництва на трансформацію соціальних ідентичностей у перехідний період кінця XVIII – початку ХІХ ст.

Імперські ідентичності в українській історії XVIII – першої половини ХІХ ст. / Колективна монографія за ред. В. Ададурова і В. Склокіна. – Львів: Видавництво УКУ, 2020. –304 с. – (Серія «Видання Кафедри світової історії нового і новітнього часу УКУ», вип. 2).