Sudyn, Danylo
Судин, Данило

Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка

В статті здійснено теоретичний аналіз феномену нації з функціоналістської перспективи, на основі якого виокремлено два види компонентів ідентичності: аскриптивні, які приписуються індивідові, та діяльнісні, які визначаються його діяльністю. На основі згаданої класифікації компонентів здійснено типологізацію варіантів національної ідентичності і запропоновано чотири її типи: діяльнісний, аскриптивний, амбівалентний, невизначений, – на основі переважання тих чи інших компонентів в структурі ідентичності. Здійснено верифікацію запропонованої теоретичної моделі на основі результатів всеукраїнського соціологічного моніторингу “Українське суспільство – 2006”.

національна ідентичність, компоненти національної ідентичності, типи національної ідентичності, national identity, components of national identity, types of national identity

Судин Д. Українська національна ідентичність: змістове наповнення в регіональному та віковому вимірах / Судин Данило Юрійович // Молодіжна політика: проблеми та перспективи. – Дрогобич: Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, 2012. – С. 119–127.