Релігійний капітал: теоретичні підходи та особливості операціоналізації.

Myronovych, Dmytro
Миронович, Дмитро

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

У статті розглянуто основні положення концепції релігійного капіталу та теорії раціонального вибору. Запозичуючи економічну перспективу й термінологію, автори теорії раціонального вибору Л. Іанаконне, Р. Старк і Р. Фінк, розвивають новий підхід до аналізу релігійної участі. Розгляд релігійного участі та практик у руслі інструментальної раціональності відрізняється від наявних у межах теорії секуляризації уявлень щодо релігійної свідомості як ірраціональної або, принаймні, нераціональної. Запропонований підхід дає можливість пояснювати закономірності конфесійної мобільності, міжрелігійних шлюбів, зміни релігійної приналежності тощо.

religious capital, theory of rational choice, religious market, religious participation, релігійний капітал, теорія раціонального вибору, релігійний ринок

Миронович Д. В. Религиозный капитал: теоретические подходы и особенности операционализации [Текст] / Д. В. Миронович // Соціологічні студії. Науково-практичний журнал - Луцьк: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. - 2013. - № 1. - С. 44-49.