Релігійна участь та громадянське суспільство: досвід посткомуністичних країн

Myronovych, Dmytro
Миронович, Дмитро
Salnikova, Svetlana
Сальнікова, Світлана

Соціологічна асоціація України. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

У статті розглянуто особливості взаємозв’язку між релігією та структурами громадянськім суспільства, а саме – яким чином рівень релігійної участі корелює з рівнем громадянської активності у суспільствах з різними релігійними традиціями. Фокусуючи увагу на посткомуністичних країнах, в рамках дослідження відзначається, що розгляд відношень між релігією та громадянським суспільством проблематизується, власне, станом цього суспільства – відсутністю або слабкою розвиненістю громадянських інститутів, низьким рівнем міжособистісної довіри та соціального капіталу, відсутністю мотивації тощо. Поряд із тим, наслідуючи роботам цілої низки західних дослідників, авторами наголошується, що саме участь у релігійних організаціях відігравала важливу роль у формуванні громадянського простору та становленні відповідних інститутів громадянського суспільства в країнах Європи та США.

religious participation, religious capital, civil society, post-communist countries, релігійна участь, релігійний капітал, громадянське суспільство, посткомуністичні країни

Миронович Д. Релігійна участь та громадянське суспільство: досвід посткомуністичних країн [Текст] / Д.В.Миронович, С.А.Сальникова // Український соціологічний журнал. - № 1-2.- 2013. - С. 36-47.