Андреєва, Анна

У роботі досліджено яким чином представники радикальної інтелігенції (Михайло Драгоманов, Михайло Павлик, Іван Франко) бачили емансипацію жінок; висвітлено образ емансипованої жінки в листах як між ними, так і між іншими адресантами (-тками) в 70-90-ті роки ХІХ століття. Робота ґрунтується на аналізі опублікованого раніше епістолярію Михайла Драгоманова, Михайла Павлика, Івана Франка, Лесі Українки, Ольги Рошкевич та інших.

емансипація, «нова жінка», українська радикальна інтелігенція, рівність жінки, Галичина, emancipation, «new woman», Ukrainian radical intelligentsia, gender equality, Galicia

Андреєва А. П. Образ жінки в листуванні української радикальної інтелігенції 70-90-х років ХІХ століття: Магістерська робота (032 «Історія та археологія») / А. П. Андреєва / Український католицький університет. Кафедра історії; наук. кер: к. іст. н. Середа О.В. – Львів: УКУ, 2021.- 88 с.