2022-12-01

Гошко (Зайцева), Тетяна

У Науковому товаристві імені Т. Шевченка в Америці (НТШ-А) в Нью-Йорку зберігається листування професора Українського вільного університету Лева Окіншевича. Ця епістолярна спадщина містить зокрема й інформацію про різні наукові проєкти українських вчених на еміграції. Одним із таких проєктів була «Енциклопедія українознавства» (ЕУ). У статті на основі листів з фонду Окіншевича в Архіві НТШ-А показано, як незважаючи на численні перешкоди і проблеми, просувалося видання ЕУ в 40–50-х рр. ХХ ст.

«Енциклопедія українознавства», Наукове товариство ім. Шевченка, Український вільний університет, Володимир Кубійович, Лев Окіншевич, Ярослав Падох, Наталя Полонська-Василенко, Андрій Яковлів

Гошко Т. До історії підготовки і видання «Енциклопедії українознавства» (За матеріалами архіву професора УВУ Лева Окіншевича) // Науковий збірник Українського Вільного Університету. Т. 24: Святкове видання до сторіччя УВУ. Мюнхен, 2022. С. 210-232.