Польська «Солідарність» та Україна в 1980-1991 рр.

Марцінків, Неля

Розглянуто стосунки польської та української політичної опозиції з початку утворення «Солідарності» (1980) та до розпаду Радянського Союзу (1991). Досліджуються стосунки і моменти співпраці між щойно створеною «Солідарністю» та набагато менш розвиненою полі¬тичною опозицією в Україні, що в кінцевому результаті призвело до примирення між опозиційними групами та країнами в 1989-1991 рр.

польська політична опозиція, польсько-українське примирення, Люблінське студентське середовище, «Рух», український дисидентський рух, Polish political opposition, Polish-Ukrainian reconciliation, Lublin student community, “Rukh”, Ukrainian dissident movement

Марцінків Н. Польська «Солідарність» та Україна в 1980-1991 рр. / Неля Марцінків // Acta studiosa historica: Збірник наукових праць. – 2015. – Ч. 5. – С. 125-145.