Faculty of Health Sciences | Факультет наук про здоров’я

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/32

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    The connection of subjective well-being and material state indicators of the pensioners
    (Видавництво "Апріорі", 2016) Horbal, Iryna; Горбаль, Ірина
  • Thumbnail Image
    Item
    Happy Pensioners: Psychological Model of Subjective Well-Being in Late Adulthood
    (2016) Horbal, Iryna; Горбаль, Ірина
  • Thumbnail Image
    Item
    Відчуття суб’єктивного благополуччя як передумова та втілення психологічного здоров’я особистості
    (ЛДУВС, 2012) Горбаль, Ірина; Horbal, Iryna
    У статті розглянуто феномен суб’єктивного благополуччя через призму психологічного здоров’я особистості. Суб’єктивне благополуччя як динамічна емоційно-когнітивна оцінка людиною різних аспектів свого життя є підґрунтям для реалізації потенціалу та особистісного зростання людини і, у той же час, залежить від міри втілення своїх можливостей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні кореляти суб’єктивного благополуччя
    (Астропринт, 2013) Горбаль, Ірина; Horbal, Iryna
    У статті проаналізовано психологічний зміст поняття суб’єктивного благополуччя та визначено деякі психологічні характеристики, які мають значення при формуванні позитивної оцінки якості життя. Серед них виокремлюються як особистісні особливості, так і характеристики соціального оточення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Happy and healthy: The hypothesis of correlation between subjective well-being and psychological health and its role in late adulthood
    (Uniwersytet Wroclawski, 2013) Horbal, Iryna; Горбаль, Ірина
    Суб'єктивне благополуччя - це емоційно-когнітивна оцінка людиною життя, та є важливим аспектом психологічного здоров'я та позитивного функціонування в цілому. У роботі запропоновано гіпотезу зв'язку суб'єктивного благополуччя, психологічного благополуччя та психологічного здоров'я. Ця кореляція дуже важлива у пізній зрілості для забезпечення щасливої старості, але має деякі особливості відповідно до вікових та особистісних особливостей. Суб'єктивне благополуччя є підгрунтям ефективної внутрішньої роботи (А. Лідерс) для підсумування попередніх етапів життя людини, що є основним завданням літнього віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Psychological peculiarities of subjective well-being of residents in geriatric homes
    (Uniwersytet Wroclawski, 2011) Horbal, Iryna; Горбаль, Ірина
    Стаття присвячена темі суб'єктивного благополуччя літніх людей, що мешкають у геріатричних закладах. Проаналізовані соціальні та психологічні особливості задоволеності життям у роботах українських та закордонних авторів. У результаті дослідження встановлено, що задоволеність життям людей, що мають обмежені соціальні контакти, пов'язана із ціннісними орієнтаціями на гедонізм та духовність, життєстійкістю, психічним здоров'ям та низьким переживанням фізичного болю. Ці фізіологічні, соціальні та психологічні компоненти були об'єднані у розуміння структури суб'єктивного благополуччя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Значення емоційного інтелекту для суб’єктивного благополуччя осіб похилого віку
    (ПП Лисенко М. М., 2013) Горбаль, Ірина; Horbal, Iryna
    В статті представлені результати дослідження взаємозв’язку емоційного інтелекту та суб’єктивного благополуччя осіб похилого віку. Досліджувані із високим емоційним інтелектом демонструють емоційний баланс та більш задоволені життям.
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціально-демографічні аспекти суб’єктивного благополуччя у літньому віці
    (ДП «Інформаційно-аналітичне агентство», 2014) Horbal, Iryna; Горбаль, Ірина
    Робота присвячена аналізу віково-статевих та соціальних чинників суб’єктивного благополуччя літніх людей. Продемонстровано значення економічних, культурних, сімейних, освітніх чинників, ролі віку та статі у переживанні щастя. Окреслено особливості соціального функціонування у пізній дорослості. Проаналізовано рівень емоційного благополуччя та задоволеності життям літніх людей у контексті їхнього соціального життя. Виявлено, що біологічні показники не є тісно пов’язаними із переживанням щастя у пізній дорослості. Визначальними є місце проживання та спосіб життя, взаємодія з близькими, наявність чоловіка/дружини, а також матеріальне забезпечення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціально-психологічні чинники суб'єктивного благополуччя пенсіонерів
    (2016) Horbal, Iryna; Горбаль, Ірина
    У дисертації представлено результати дослідження соціально-психологічних чинників суб’єктивного благополуччя осіб, що вийшли на пенсію за віком. Розкрито важливість цього переживання у пізній дорослості для досягнення Его-ідентичності. Встановлено роль взаємодії з рідними, соціального статусу та якості стосунків у батьківській сім’ї у суб’єктивному благополуччі пенсіонерів. Описано системи чинників суб’єктивного благополуччя мешканців геріатричного пансіонату, пенсіонерів, орієнтованих на побутово-сімейну сферу, та соціально активних пенсіонерів. Обгрунтовано зміст соціально-психологічної роботи із пенсіонерами з метою підтримки їхнього суб’єктивного благополуччя.