Факультет наук про здоров'я

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/1316

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 327
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль невизначеності обумовленої станом війни у намірах щодо народження дитини
    (2024) Бакун, Анна
    Війна в Україні має глибокий вплив на ментальне здоровʼя українців, а також постає фоном тотальної невизначеності. Крім того, Міністерство соціальної політики України в 2023-му році зафіксувало найнижчий показник народжуваності за всю історію існування держави, коефіцієнт народжуваності був зафіксований на рівні 1,0. В таких умовах населення України має ризик скоротитися докоротитися з 43 мільйонів до 26 мільйонів протягом наступних 10 років, якщо зниження народжуваності продовжуватиметься нинішніми темпами. В такому випадку існування української нації може бути під загрозою. Отже, вивчення намірів щодо народження дітей в умовах війни має велике значення для розуміння факторів, що впливають на позитивне рішення щодо народження дитини в умовах високої невизначеності та подальшої розробки стратегій підтримки сімей та планування державної політики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Результативність технік майндфулнес за допомогою VR інтервенцій на суб'єктивне переживання дистресу
    (2024) Щербина, Юлія
    Робота присвячена вивченню впливу результативності технік майндфулнес за допомогою VR інтервенцій на суб'єктивне переживання дистресу. Повномасштабна війна призвела до суттєвого зростання дистресу серед українців. Стан дистресу нерідко супроводжується розладами психічного здоров’я. В часі війни особливої актуальності набуває опанування навичок управління дистресом. Практики майндфулнес мають позитивний вплив на психічне здоров'я та психологічне благополуччя, покращення якості життя, емоційної регуляції, менеджменту стресу, зменшення симптомів тривоги, депресії, ПТСР тощо. Водночас доведено, що VR технологій ефективно підсилюють практики майндфулнес. Розвиток навичок майндфулнес за допомогою коротких VR інтервенцій може позитивно вплинути на психічне здоров’я українців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості тривожно-депресивних станів дітей і підлітків у період горювання у часі воєнного стану
    (2024) Швед, Галина
    Внаслідок вторгнення військ Російської Федерації в Україну зросла кількість дітей та підлітків, які втратили батьків. Перебування в умовах військових дій та вимушена міграція підвищують ризик розвитку порушень психічного здоров’я дітей та підлітків, зокрема тривожно-депресивних станів. Внаслідок продовження воєнних дій зростає потреба в дослідженнях теми втрати та коморбідних станів. Розуміння особливостей тривожно-депресивних станів у дітей та підлітків, які переживають втрату може допомогти розробити ефективні стратегії психологічної підтримки та реабілітації, спрямовані на зменшення негативних наслідків на їхнє психічне здоров'я.
  • Thumbnail Image
    Item
    Результативність психоедукаційних тренінгів для батьків, чиї діти проходять адаптацію до школи
    (2024) Філатова, Світлана
    Робота присвячена вивченню результативності психоедукаційних тренінгів, проведених для батьків, чиї діти проходять адаптацію до школи. Серед основних чинників, що впливають на психоемоційний стан дитини та її здатність та навички адаптації до нових життєвих умов, зокрема до школи, є надійність стосунків в сім’ї, стосунки між батьками та їх навички резильєнтності. Задля впливу на стосунки між батьками, як між партнерами в подружжі, та їх здатність до самоспівчуття, як навичку резильєнтності, ми провели психоедукаційні заходи. Також ми проаналізували вплив цих психоедукаційних заходів на учасників з урахуванням їх типу прив’язаності, як основи профілю поведінки в парі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перфекціонізм як чинник саморуйнівної поведінки
    (2024) Саска, Анастасія
    Основна мета дослідження — аналіз впливу перфекціонізму на саморуйнівну поведінку осіб раннього дорослого віку. Було опитано 140 осіб віком від 18 до 40 років за допомогою адаптованих опитувальників перфекціонізму та саморуйнівної поведінки. Отримані результати показали зв'язок між рівнем перфекціонізму та різними видами самопошкоджуючої поведінки. Виявлено статистично значущі відмінності між такими видами самопошкоджень, як навмисне видряпування малюнків на шкірі та навмисні сильні подряпини, що призводять до утворення шрамів чи кровотечі. Чим вищий рівень перфекціонізму, тим більша ймовірність вдавання до цих видів самопошкоджень. Результати дослідження свідчать, що люди з високим рівнем перфекціонізму часто використовують самопошкодження як спосіб вираження стресу або невдач, особливо якщо не досягають очікуваних результатів. Вони схильні до самокритики, сприймають свої досягнення як недосконалі та карають себе за це.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження впливу технік майндфулнес на рівень тривоги, спричиненої читанням новин, у молоді під час воєнних дій
    (2024) Проц, Сергій
    Робота присвячена дослідженню ефективності технік майндфулнес на рівень тривоги, спричиненої читанням новин у молоді в умовах воєнного стану. Під час кризових подій, зокрема й воєнних дій, інтерес до засобів масової інформації зростає, що може негативно впливати на рівень тривоги у читачів. Техніки майндфулнес були обрані для редукування симптомів тривоги, адже вони є достатньо простими для використання та не потребують значного часу на виконання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Посилення резильєнтності дорослих за допомогою психоедукаційного тренінгу базованого на моделі Basic Ph у часі воєнного стану
    (2024) Степанюк, Остап
    Різні досвіди воєнного часу є факторами ризику у розвитку психічних проблем населення. Водночас навички резильєнтності є факторами протективними і можуть пом’якшити руйнівний вплив війни на розвиток розладів. Підхід до резильєнтності Basic Ph є інтегральним, бо об’єднує внутрішні якості людини і зовнішні чинники в одну модель. Розуміння як факторів ризику, так і протективних факторів і їхньої взаємодії є важливим для розроблення інтервенцій, зокрема тренінгів з резильєнтності. Актуальність дослідження короткочасового тренінгу базованого на інтегральній моделі не викликає сумніву у розпал війни, коли якість життя населення занепадає, а доступ до якісної допомоги обмежено.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості харчової поведінки населення в умовах війни в україні. крос-секційне дослідження
    (2024) Метельська, Ірина
    Робота присвячена вивченню особливостей харчової поведінки населення в умовах війни в Україні. Під час війни зміни у звичному перебігу життя, важка втрата, обстріли та складні економічні умови спричиняють високий рівень стресу, депресії та тривоги серед населення. Зміни в харчових патернах, що пов’язані зі змінами в психоемоційному стані можуть викликати додатковий стрес, знижуючи загальну стійкість людини та сприяючи розвитку неінфекційних захворювань. Це підкреслює важливість вивчення задля подальших інтервенцій, пов’язаних з раціоном задля загальної психологічної стійкості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання онлайн чат-боту при роботі зі стресом під час війни (лонгітюдне дослідження)
    (2024) Малашина, Олексій
    Війна є одним з найбільш руйнівних явищ, що мають серйозні наслідки для психічного здоров'я населення. Постійний страх, тривога, насильство та втрата близьких під час війни викликають високий рівень стресу, що може призвести до таких проблем, як депресія та посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). У таких умовах інноваційним рішенням для надання психологічної підтримки є використання онлайн чат-ботів. Ці цифрові інструменти можуть забезпечити доступ до підтримки, що є надзвичайно важливим в умовах обмеженого доступу до традиційних форм психотерапії.