Faculty of Humanities | Гуманітарний факультет

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/7

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 27
  • Thumbnail Image
    Item
    Скільки історій у Кліо?
    (2009) Зайцев, Олександр Юрійович
    Розглянуто взаємодію історії та історичної міфології. Актуальною для українського суспільства є деміфологізація не лише історичної науки, а й (у межах можливого) дидактичної історії, поширюваної через освітню систему і ЗМІ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Символ як "текстова стратегія": поезія Якова Савченка в контексті естетичних пошуків "Музаґету"
    (2008) Рибчинська, Зоряна
    У статті проаналізовано вплив символістської естетики на українську поезію 10-х років XX ст., а також формування та особливості поетичного середовища часопису «Музаґет». Семантико-структурні та контекстуальні особливості поетичного символу авторка розглядає на прикладі творчості Якова Савченка.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія епохи очима людини. Україна та Європа у 1900–1939 роках
    (Київ: Генеза, 2004) Комаров, Юрій; Мисан, Віктор; Осмоловський, Андрій; Білоножко, Сергій; Зайцев, Олександр
    Посібник містить навчальний матеріал згідно з програмою курсу історії України та всесвітньої історії для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів МОН України і призначений для використання на уроках історії України та всесвітньої історії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Семіотична "квінтесенція" танго
    (Есей у межах курсу семіотики під час навчання в Центрі магістерських програм із культурології при ЛНУ ім. І. Франка, 2007) Синчак, Олена; Synchak, Olena
    В есеї розглянуто міфологему танго. Зокрема, засобами семіотичного аналізу проаналізовано гендерну семіотику і дрескод, семантичні фігури і риторичний месидж танго у порівнянні з вальсом. Есей написано і захищено у 2007 році в межах курсу семіотики (викладач: Роман Дубасевич) в Центрі магістерських програм із культурології та соціології при ЛНУ ім. І. Франка.
  • Thumbnail Image
    Item
    Французька історіографія XX століття
    (Класика, 2001) Adadurov, Vadym; Ададуров, Вадим; Дюпон-Мельниченко, Ж.-Б
    Пропонована Вашій увазі книжка подає свій рецепт впровадження доробку школи “Анналів” в український інтелектуальний обіг. Вона поєднує добірку окремих текстів разом з описом контексту їхнього виникнення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Заповіт сандомирського воєводи Яна Тарла (1750 р.)
    (2009) Вінниченко, Оксана Володимирівна
  • Thumbnail Image
    Item
    Контрреформаційна діяльність і творча спадщина Бенедикта Гербеста в польській історіографії
    (Дрогобич: Коло, 2009) Tymoshenko, Marta; Тимошенко, Марта
    Постать Бенедикта Гербеста (бл. 1531-1598) активно досліджується в польській історіографії понад 200 років. Польська гуманітаристика зібрала значний обсяг літератури. Дослідники грунтовно досліджували біографію діяча, його творчу спадщину та основні напрямки наукової, педагогічної та релігійної діяльності. Незважаючи на те, що постаті Б. Гербеста присвячено багато монографій (найбільша належить К. Мазуркевичу), повнота висвітлення його контрреформаційної діяльності є далекою від досконалості.