Faculty of Humanities | Гуманітарний факультет

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/7

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 30
  • Thumbnail Image
    Item
    Military museums of the Armed Forces of Ukraine during the Russian-Ukrainian war of 2014–2022
    (2022) Питльована, Лілія; Бураков, Юрій; Терський, Святослав; Pytlovana, Liliya; Burakov, Yurii; Tersky, Sviatoslav
    Російсько-українська війна дала потужний поштовх до розвитку військово-історичної музейної справи в Україні. Експозиції, присвячені цій війні, стали невід'ємною частиною більшості краєзнавчих музеїв країни. Водночас відбувається процес реформування військових музеїв Збройних Сил України. Історичні аспекти опору збройній агресії Росії та сприяння популяризації героїзму українських воїнів набули гострої актуальності і потребують інтеграції у ширший контекст військової історії України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Епідемії грипу XIX – першої третини XX ст. у репрезентації британського часопису «Панч»
    (НАСВ, 2022) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    У статті розглядаються особливості репрезентації епідемій грипу у Великій Британії ХІХ – першої третини ХХ ст. на сторінках сатирично-гумористичного часопису «Панч». Аналіз жанрових особливостей, редакційної концепції та соціальної спрямованості журналу пояснює його інтерес до питань громадського здоров’я і подолання епідемій. Вже під час епідемії 1847-1848 рр. журнал репрезентує грип як небезпечне захворювання. Найбільша увага була приділена епідемії «російського» грипу 1889-1893 рр. Він відрізнявся високим рівнем захворюваності, і на початок 1890 р. оцінювався «Панчем» як проблема номер один для Британії. Досліджено, що обмеження воєнної цензури, яка вимагала уникати тем, які можуть спровокувати панічні настрої, вплинули на кількість і характер подачі часописом матеріалів, пов’язаних з епідемією «іспанки» 1918-1919 рр. Залишаючись вірним своєму стилю, «Панч» критикував бездіяльність урядових установ, відповідальних за боротьбу епідемією, способи лікування грипу, водночас намагаючись підтримати простих британців у їхньому протистоянні усім негараздам воєнного часу.
  • Thumbnail Image
    Item
    «Безкомпромісний геній»: ще раз про роль принципів у політиці
    (НАСВ, 2021) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття є рецензією на книгу Бориса Джонсона Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / пер. з англ. Ю. Гірича. – Харків: Віват, 2019. – 400 с.
  • Thumbnail Image
    Item
    Загрози енергетичній безпеці України та Європи у політичній карикатурі Сергія Йолкіна
    (Факультет міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка, 2020) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
  • Thumbnail Image
    Item
    Gazociąg Nord Stream 2 i bezpieczeństwo państw europejskich we współczesnej karykaturze politycznej
    (Wydawnictwо Adamа Marszałekа, 2021) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    У статті описано особливості репрезентації проблем безпеки, спричинених газопроводом «Північний потік-2», у сучасній політичній карикатурі. Автор аналізує наступні проблеми безпеки, представлені в карикатурах: газопровід загрожує єдності Європейського Союзу; він протиставляє інтереси країн Західної Європи інтересам країн Східної Європи; перетворює Німеччину на енергетичного заручника Кремля; спричиняє екологічну небезпеку; є інструментом гібридної війни між Росією та країнами Європи та України. Усі проаналізовані політичні карикатури присвячені негативному впливу Північного потоку 2 на питання європейської безпеки. Карикатуристи розглядають новий газопровід як інструмент посилення політичного впливу Росії в європейських країнах. Вони також демонструють загрозу втрати Німеччиною енергетичної незалежності. Найпоширеніші герої карикатур - це президент Росії Володимир Путін та канцлер Німеччини Ангела Меркель. Карикатури чітко пов'язані з політичним контекстом та поточною ситуацією.
  • Thumbnail Image
    Item
    Душпастирська опіка воїнів АТО капеланами-волонтерами
    (2020) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
  • Thumbnail Image
    Item
    Російські монархи у карикатурі британського часопису «Панч» («Punch») під час Кримської війни 1853–1856 рр.: формування образу ворога
    (2019) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття аналізує особливості репрезентації російських монархів Миколи І та Олександра ІІ у карикатурі британського сатиричного часопису «Панч» під час Кримської війни 1853-1856 рр., їх роль у конструюванні образу ворога у громадській думці Великої Британії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості дослідження волонтерського руху в Україні на сучасному етапі
    (НАСВ, 2020) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія; Troyan, Serhiy; Троян, Сергій
    Стаття є рецензією на книгу Про гідність. Волонтерський рух в Україні 2013 – 2017 років. За редакцією Олени Аркуші та Миколи Литвина; упорядники Галина Боднар, Олена Лукачук, Леся Хлипавка; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича, 2018. 816 с.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ліга націй, США та проблеми повоєнної безпеки у карикатурах Л. Рейвен-Хілла
    (НАСВ, 2018) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття аналізує репрезентацію уявлень про роль Ліги Націй у системі повоєнної безпеки у політичних карикатурах британського карикатуриста Леонарда Рейвен-Хілла.
  • Thumbnail Image
    Item
    Революції в Росії 1917 року в репрезентації американського карикатуриста Д.Н. Дарлінга
    (Кондор-Видавництво, 2017) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття містить аналіз політичних карикатур Джея Норвуда Дарлінга (Ding Darling). Автор демонструє, що погляди карикатуриста на Лютневу революцію і більшовицьку революцію 1917 р. суттєво відрізнялися, а втручання Альянсу в російську громадянську війну представлено в карикатурах як вимушена необхідність.