Faculty of Humanities | Гуманітарний факультет

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/7

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 15
  • Thumbnail Image
    Item
    Епідемії грипу XIX – першої третини XX ст. у репрезентації британського часопису «Панч»
    (НАСВ, 2022) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    У статті розглядаються особливості репрезентації епідемій грипу у Великій Британії ХІХ – першої третини ХХ ст. на сторінках сатирично-гумористичного часопису «Панч». Аналіз жанрових особливостей, редакційної концепції та соціальної спрямованості журналу пояснює його інтерес до питань громадського здоров’я і подолання епідемій. Вже під час епідемії 1847-1848 рр. журнал репрезентує грип як небезпечне захворювання. Найбільша увага була приділена епідемії «російського» грипу 1889-1893 рр. Він відрізнявся високим рівнем захворюваності, і на початок 1890 р. оцінювався «Панчем» як проблема номер один для Британії. Досліджено, що обмеження воєнної цензури, яка вимагала уникати тем, які можуть спровокувати панічні настрої, вплинули на кількість і характер подачі часописом матеріалів, пов’язаних з епідемією «іспанки» 1918-1919 рр. Залишаючись вірним своєму стилю, «Панч» критикував бездіяльність урядових установ, відповідальних за боротьбу епідемією, способи лікування грипу, водночас намагаючись підтримати простих британців у їхньому протистоянні усім негараздам воєнного часу.
  • Thumbnail Image
    Item
    «Безкомпромісний геній»: ще раз про роль принципів у політиці
    (НАСВ, 2021) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття є рецензією на книгу Бориса Джонсона Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / пер. з англ. Ю. Гірича. – Харків: Віват, 2019. – 400 с.
  • Thumbnail Image
    Item
    Російські монархи у карикатурі британського часопису «Панч» («Punch») під час Кримської війни 1853–1856 рр.: формування образу ворога
    (2019) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття аналізує особливості репрезентації російських монархів Миколи І та Олександра ІІ у карикатурі британського сатиричного часопису «Панч» під час Кримської війни 1853-1856 рр., їх роль у конструюванні образу ворога у громадській думці Великої Британії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Трагік карикатури: Л. Ремекерс і британська пропаганда під час першої світової війни
    (Інтер-М, 2018) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Дослідження аналізує історію пропаганди e Великій Британії під час Першої світової війни. Основна увага приділяється візуальній пропаганді, зокрема, карикатурам відомого голландського художника Луїса Рамекерса. У статті розглядаються обставини, які сформували погляди Ремекерса щодо німецької агресії проти Бельгії. Ілюстрації Ремекерса, що зображують німецькі звірства в окупованій Бельгії, створені в тісному співробітництві з Британським бюро воєнної пропаганди, стали важливим аргументом у представленні кайзерівської Німеччини як головного ворога, а також для вступу США у війну на боці Антанти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Śmierć i jej konotacje w reprezentowaniu obrazu Niemiec w karykaturach «Puncha» podczas pierwszej wojny światowej
    (Wydawnictwо Adamа Marszałekа, 2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття розглядає використання смерті та її конотацій при представленні образу Німеччини у карикатурах "Панча" під час Першої світової війни та аналізує їхню роль у формуванні англійського ставлення до Німеччини та кайзера Вільгельма II особисто як головних ворогів Великої Британії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Російський наступ на Південно-Західному фронті 1916 року у політичній карикатурі британського сатирично-гумористичного часопису «Панч»
    (насв, 2017) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу відображення наступу генерала Брусилова 1916 р. під час Першої світової війни у карикатурі британського часопису "Панч"
  • Thumbnail Image
    Item
    Британські ілюстровані періодичні видання наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття: попит і пропозиція
    (2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття досліджує історію британських ілюстрованих періодичних видань наприкінці ХІХ ‒ на початку ХХ століття. Проаналізовано особливості пропозиції ілюстрованих газет і журналів на ринку преси, здійснено їх типологію за жанровими особливостями та цільовою аудиторією. Значна увага приділена факторам, які сприяли збільшенню асортименту ілюстрованих видань: технічні та технологічні можливості поліграфії, розвиток газетярської справи, збільшення читацьких кіл, розвиток образотворчого мистецтва та художньої культури тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Жінка на британському пропагандистському плакаті часів Першої світової війни: образи і контексти
    (Кондор-Видавництво, 2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття аналізує образи жінок на британських плакатах періоду Першої світової війни. Досліджується процес становлення масової британської пропаганди пропаганди, особливості її візуальної складової. Аналіз плакатів подано як з врахуванням візуального змісту, так й історичного, політичного контекстів, зміни громадянського та соціального статусу британської жінки у роки війни.
  • Thumbnail Image
    Item
    На пути к Великой войне: политика Великобритании в Африке на рубеже ХІХ – ХХ веков
    (2016) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу британської колоніальної політики в Африці. Показано, як боротьба великих держав за колоніальний поділ африканського континенту спричинилася до початку Першої світової війни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Maritime operations of the Imperial German Navy in Punch cartoons during the Great War
    (2015) Pytlovana, Liliya; Питльована, Лілія
    Стаття присвячена аналізу бачення британськими карикатуристами дій німецького Імператорського військово-морського флоту під час Першої світової війни. Досліджується значення карикатури як джерела до вивчення антинімецьких настроїв британської громадськості, особливості британської антинімецької пропаганди, реакція карикатуристів британського часопису «Панч» на основні події, пов’язані з англо-німецькою війною на морі.