Acta Studiosa: Богословський науковий збірник

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/1449

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Діяльність Римо-Католицької Церкви на користь Української Греко-Католицької Церкви в 1946–1989 роках
    (2017) Чорненький, Андрій
    У статті досліджено методи і форми підтримки УГКЦ з боку РКЦ в часи заборони Греко-Католицької Церкви в Радянському Союзі. Автор аналізує як офіційну активність Апостольського престолу та особисто пап, спрямовану на покращення становища підпільної Церкви, її легалізацію, так і неофіційну допомогу римо-католицького духовенства греко-католицьким священикам, їхнім родинам і мирянам. Окрему увагу присвячено наслідкам зближення РКЦ та УГКЦ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія студійського чернецтва Української Греко-Католицької Церкви у 1950–1990 роках
    (2017) Пишкович, Мануїл
    Автор досліджує історію монашого чину Студійського уставу протягом 1950–1990 рр., зокрема переслідування чернецтва тоталітарною владою, аналізує зміни, які ці гоніння спричинили в монашому житті, та стратегії виживання ченців і черниць. Особливу увагу присвячено діяльності та служінню в підпіллі знакових постатей цього чину.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формація монашества в часи підпілля Української Греко-Католицької Церкви (1945–1989)
    (2017) Карапата, Альфонса
    У статті досліджено шляхи формації молодого покоління греко-католицького монашества у 1945–1989 рр. Авторка з’ясовує та розкриває методи духовного, пасторально-соціального й інтелектуального навчання і виховання чернецтва у підпіллі на прикладах буття і служіння чернечих спільнот, василіянок, редемптористів, студитів, студиток, сестер милосердя св. Вінкентія, служебниць, йосафаток, йосифіток, мироносиць, сестер Пресвятої Родини, євхаристійок. Аналізуючи численні труднощі, з якими зустрілося чернецтво у період переслідування, авторка простежує способи їх подолання, що дозволили монахам вберегти спільноти і тотожність до виходу УГКЦ з катакомб.