Faculty of Philosophy and Theology | Філософсько-богословський факультет

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/31

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 26
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання етико-правової регламентації клінічного використання біоматеріалів ембріофетального походження
    (НАМН України, 2019-09-30) Мартинюк, Юрій; Martynyuk, Yuriy
    В тезах грунтовно підсумовано етико-правові принципи допустимості клінічного використання ембріо-фетальних анатомічних матеріалів з позиції персоналістичної біоетики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Статус ненародженої особи
    (Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров'я, 2016) Мартинюк, Юрій; Martynyuk, Yuriy
    У розділі представлено грунтовний аналіз та морально-етичну позицію персоналістичної біоетики на проблему статусу вже зачатої, але ще ненародженої особи в правовому та філософсько-богословському вимірі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Подружня плідність. Методи розпізнавання плідності. Зачаття та ембріональний розвиток дитини
    (Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров'я, 2016) Мартинюк, Юрій; Martynyuk, Yuriy
    У розділі представлено грунтовний аналіз та морально-етичну оцінку методів регулювання подружньої плідності, з позиції персоналістичної біоетики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аборт та контрацепція
    (Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров'я, 2016) Мартинюк, Юрій; Martynyuk, Yuriy
    У розділі представлено грунтовний аналіз та морально-етичну оцінку аборту та контрацепції з позиції персоналістичної біоетики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Спасуться всі: "?" чи "!". Про останні питання перед смертю
    (2015-09) Трофімов, Пантелеймон (Денис); Trofimov, Panteleimon (Denys)
    Смерть залишається для людини найбільшим таїнством протягом життя, бо ніхто не може стверджувати, що насправді нас очікує опісля. Культ почитання померлих – один із найдавніших. Він є в усіх віруваннях, вченнях та релігіях. І хоч остаточні відповіді ми одержимо після смерті, існує наука, яка займається вивченням т. зв. «останніх речей» – есхатологія. Джерела християнської есхатології, як і будь-якої іншої гілки богослов’я, – це Святе Письмо, об’явлення та передання. Цікаво, що в Біблії більше мовиться саме про останні речі, та й Ісус Христос проповідував постійно про прихід Царства Небесного. Основа проповідь – есхатологічна напруга «вже, і ще ні»: Царство Боже вже настало, але водночас ще ні, бо ми очікуємо його повноти; Царство Боже вже всередині нас, але ще не зреалізоване, бо ми очікуємо Другого Пришестя Ісуса Христа, Страшного суду. Оце очікування, передчуття є, фактично, основою християнської благовісті. До цієї думки також схиляється єромонах Пантелеймон Трофімов, який розповів в інтерв’ю для інтернет-видання «Християнин і світ» про напругу, підводні течії й особливості об’явлення останніх речей для християн.
  • Thumbnail Image
    Item
    Трактати “De Deo Uno et Trino” василіанських богословів Свято-Покровської провінції (XVIII ст.)
    (Український Католицький Університет, 2020) Trofimov, Panteleimon (Denys); Трофімов, Пантелеймон (Денис)
    Від часу виникнення Василіанського Чину в 1617 р. як структурованого об’єднання монастирів унійної Церкви одним з головних напрямків діяльності його ченців був провід осередків вивчення богослов’я і вишколу майбутніх священиків. У статті подано історичний огляд діяльності василіанських центрів богословської освіти на західноукраїнських землях в XVIII ст. Автор досліджує структуру василіанських богословських студій і тогочасні методи викладання богослов’я. Особливу увагу присвячено аналізу рукописних трактатів про триєдиного Бога василіанських професорів догматики золотої доби Чину. Автор показує, з одного боку, їхню залежність від латинської мануалістики посттридентської доби, а з іншого – оригінальність і високий рівень ерудиції їхніх авторів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Йосиф у Єгипті: альтернативне прочитання (спроба герменевтичного аналізу)
    (Видавництво Національного університету "Острозька академія": Острог, 2019, 2019) Husak, Petro; Гусак, Петро
  • Thumbnail Image
    Item
    Ресентимент як підстава старозавітних біблійних сюжетів (Герменевтичне дослідження на прикладі розповіді про Каїна та його нащадків [Бут. 4:1-26])
    (Видавництво Національного університету "Острозька академія": Острог, 2018, 2018) Husak, Petro; Гусак, Петро
    Використовуючи метод філософської герменевтики текстів і зокрема — етимологічну герменевтику як його підвид, та опираючись на працю Макса Шелера «Ресентимент у побудові моралей», автор статті показує, що мотивом складення розповіді про Каїна та його нащадків (Бут 4, 1-26) був ресентимент кочівників до народів осілої землеробської цивілізації: ім’я «Каїн» означає «коваль», а його рід занять — обробіток землі. Новизна статті полягає у баченні сюжету під іншим кутом зору: досі ресентимент звичайно приписували Каїнові й пояснювали ним його мотив убивства Авеля. Стаття може бути корисною біблістам, дослідникам історії й культури давнього Ізраїля та усім, хто бажає докладніше розуміти Писання Старого Завіту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Філософська герменевтика як науковий підхід до дослідження біблійних текстів
    (Богословские размышления / «Theological Reflections»: Евро-Азиатский журнал Богословия. Выпуск № 21. Специальный выпуск «Методологии богословских исследований», 2018., 2018) Husak, Petro; Гусак, Петро
  • Thumbnail Image
    Item
    Київський Требник 1646 року: передумови і обставини створення
    (KSIĘGARNIA AKADEMICKA, 2019) Шманько, Тарас
    Ця стаття є спробою висловити окремі міркування щодо передумов і обставин створення Требника, виданого в Київській лаврській друкарні 1646 р.