Acta Studiosa Historica

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/495

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування історичної пам’яті про Корюківську трагедію
    (2014) Лях, Олександр
    Проаналізовано обставини знищення німецькими окупантами майже 7 тисяч мешканців та спалення м. Корюківка (березень 1943 р.) як відплатної акції у відповідь на дії радянських партизан. Ви світле но заходи з ідентифікації і вшанування жертв, зроблено спробу трак ту ва ти історію цього злочину як важливий компонент формування історичної пам’яті України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Бабин Яр як місце пам’яті: огляд комеморативних практик і пам’ятних знаків
    (2014) Колесник, Ольга
    Пропонується загальний огляд комеморативних практик у Бабиному Яру від радянського часу і до сьогодні з окремим акцентом на останніх річницях та мінах у церемоніях вшанування жертв від 25-ї до 70-ї річниць початку розстрілів у Бабиному Яру. Показано складні умови постання першого пам’ятника загиблим у Яру в роки СРСР та дано характеристику цього об’єкта. Проаналізовано зміни ситуації з пам’ятними знаками у Бабиному Яру після 1991 р., стиль, характер, написи та вигляд нових пам’ятників, розглянуто, яких жертв вони уособлюють.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гетто в Україні як засіб «розв’язання єврейського питання» під час Другої світової війни
    (2014) Лапенко, Світлана
    Характерезуються особливості Голокосту на території України, окупованій нацистськими військами. Порівнюється Голокост в різних зонах окупації (рейхскомісаріат Україна, Трансністрія, Закарпаття). Висвітлюється діяльність органів єврейського самоуправління в гетто (юденратів).
  • Thumbnail Image
    Item
    Чернігівці у національно-визвольному русі періоду Другої світової війни (на прикладі життєвого шляху Івана Ремболовича)
    (2014) Ткаченко, Євген
    На прикладі життєвого шляху військовика Армії УНР Івана Рембо ло ви ча показано участь вихідців з Чернігівщини у спробах діячів українського національно-визвольного руху закласти основи національного війська, скориставшись можливістю співпраці з нацистською Німеччиною в роки Другої світової війни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Партизанська діяльність Тараса Бульби-Боровця на Волині
    (2014) Кузьмич, Сергій
    Розглядаються особливості партизанської боротьби на Волині під проводом Т. Бульби-Боровця у роки Другої світової війни, аналізуються взаємини командування «Поліської січі» з представниками радянських партизан, німецької окупаційної влади, польським антинацистським рухом Опору.
  • Thumbnail Image
    Item
    Боротьба ОУН-УПА проти німецьких військ: міф чи реальність?
    (2014) Дрондель, Олег
    Досліджується питання участі ОУН та УПА у визвольній боротьбі проти німецько-фашистських загарбників у ході Другої світової війни на території України, спираючись на архівні дані, спогади сучасників та праці сучасних дослідників.
  • Thumbnail Image
    Item
    Політика «нового порядку» на прикладі міста Сніжне (за архівними матеріалами)
    (2014) Бривко, Микола
    За матеріалами архівів досліджено суть та особливості нацистського «нового порядку» німецько-фашистської окупаційної військової влади на прикладі міста Сніжне Донецької області. Наводяться приклади фізичного знищення та експлуатації військовополонених та учасників руху Опору, мирного населення міста.