Students Research & Project Works | Кваліфікаційні роботи студентів

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/39

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 19
  • Thumbnail Image
    Item
    Стиль харчової поведінки серед молоді: аналіз психоемоційних особливостей представників різних соціокультурних поколінь народжених у 1990-2010 рр.
    (2024) Ковальська, Світлана
    Харчова поведінка – це звички людини щодо споживання їжі та напоїв, які впливають на її здоров'я та якість життя. Останні роки у світі спостерігається значне зростання захворювань, пов'язаних з порушеннями харчової поведінки серед молоді.
  • Thumbnail Image
    Item
    Індивідуально-психологічні особливості переживання травми війни в української молоді
    (2024) Бабкова, Дар'я
    У даній роботі з метою дослідження впливу травми війни на молодь з психологічної перспективи, за допомогою методик: «Методика PCL-5», «Модель стресодолання BASIC Ph Мулі Лахада», «Госпітальна шкала тривоги та депресії ( HADS)», тест «Самооцінка психічних станів», «Шкала тривоги Бека» було здійснене дослідження особливостей травми молоді в часи війни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Sense of Responsibility and Duty Towards the Country: The Experience of the Young Citizens of Ukraine
    (2024) Близнюк, Дарія
    У цій роботі розглянуто поколіннєві теорії Карла Маннгайма і Страуса-Хов (“Generational Change in Chinese Journalism: Developing Mannheim’s Theory of Generations for Contemporary Social Conditions” by Haiyan Wang та “The Strauss-Howe Generational Theory (From The Fourth Turning)” by Elizabeth Whitworth), а також опрацьована теоретична рамка поняття травми, опираючись на есей Кеті Карут (Unclaimed Experience: Trauma and the Possibility of History) та книгу співавторства Джефрі Александера (Cultural Trauma and Collective Identity by Jeffery C. Alexander, Ron Eyerman, Bernard Giesen, Neil J. Smelser and Piotr Sztompka). Досліджено поняття особистої відповідальності чотирьох молодих дорослих українців завдяки формуванню дискурс-аналізу на основі глибинних інтерв’ю та аналізу документального фільму “Прокачана молодість”. Виокремлено основні риси та артикульовано персональні назви покоління української молоді у війні на основі діалогу з мовцями, а також сформована спільна ціннісна рамка героїв дослідження. Дослідження молодого покоління українців є вагомим для культурної та соціальної сфер та залишається відкритим для подальших кроків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Порівняльна характеристика душпастирства молоді Львівської Архиєпархії крізь призму Синоду єпископів Католицької церкви на тему: "Молодь, віра, розпізнання покликання"
    (2024) Цвігун, Назар
    Душпастирство молоді – це організована спасительна діяльність Церкви в середовищі дошкільної, позашкільної та студентської молоді, яка здійснюється через форми звичайного душпастирства: проповідування Слова Божого, шкільна та парафіяльна катехизація, літургійне душпастирство, душпастирське служіння, а також форми надзвичайного душпастирства: спеціальні та спеціалізовані вишколи. Особливе душпастирство здійснюється через малі спільноти, що збирають молодь, натомість спеціалізоване душпастирство молоді охоплює категорії соціально незахищеної та неадаптованої молоді, особливо молоді, яка уражена наркоманією, алкоголізмом та іншими залежностями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Соціальні мережі у вихованні молоді крізь призму поглядів Папи Бенедикта XVI
    (2024) Пестова, Христина
    Церква не стоїть осторонь впливу мас-медіа на становлення медіа. Ще у ХХ столітті Папа Пій ХІІ видав енцикліку "Про кіно, радіо та телебачення", що дало початок проведенню досліджень впливу ЗМІ на виховання та становленні молоді. Католицька церва видала велику кількість офіційних документів щодо проблем мас-медіа та соціальної комунікації. Другим Ватиканським Собором було започатковане святкування Всесвітнього дня суспільних комунікацій. У роботі досліджено роль соціальних мереж у християнському вихованні молоді крізь призму поглядів Папи Бенедикта XVI.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні тенденції сексуальності в контексті суб’єктивного благополуччя молоді в умовах війни
    (2024) Корольова, Євгенія
    Взаємозв'язок між сексуальністю, зокрема її психологічними тенденціями та суб'єктивним благополуччям є об’єктом багатьох досліджень, однак даний феномен не був вивчений на українській вибірці, а також у контексті війни. Дане дослідження ґрунтується на теоретичній концепції сексуальної Я-концепції, її зв'язку з сексуальністю та суб'єктивним благополуччям людини, а також на тому, як стресові чинники війни можуть впливати на ці явища. У дослідженні взяли участь 240 молодих людей, які пройшли онлайн-опитування. Результати показують, що певні психологічні тенденції сексуальності сприяють формуванню конструктивних або деструктивних сексуальних Я-концепцій, які взаємопов'язані з рівнем суб'єктивного благополуччя. Дослідження також виявило, що тривалий стрес, пов'язаний з війною, негативно впливає на сексуальне життя більш ніж половини респондентів. Відмінності як у психологічних тенденціях сексуальності, так і в рівні суб'єктивного благополуччя спостерігаються між групами людей, які проживають в Україні, та тими, хто виїхав за кордон через війну. Дослідження підкреслює важливість розуміння сексуальності та її впливу на суб'єктивне благополуччя, особливо під час війни, і може бути використане для розробки інтервенцій, спрямованих на сприяння благополуччю молодих людей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розробка стратегії соціальної франшизи на базі креативних програм ГО «Культурна платформа Закарпаття»
    (2024) Михайленко, Марина
    У роботі проведено комплексний аналіз поняття соціальної франшизи. Подано аналіз історії діяльності, організаційної структури та спроможності до масштабування ГО “Культурна платформа Закарпаття”. Досліджено засади молодіжної політики в Україні та поняття “креативні індустрії”. Розроблено проект стратегії соціальної франшизи програми (проєкту) аудіовізуального спрямування «Контента» та розроблено проект франчайзингової книги програми (проєкту) мобільної студії звукозапису «Контента».
  • Thumbnail Image
    Item
    Створення стратегії спільноти практики» (на прикладі ГО «Молодіжна демократична асоціація «ЙОДА»)
    (2023) Ваврів, Данило
    У роботі досліджено теоретико-методологічні засади вивчення спільнот, спільнотворення та управління спільнотами; проведено аналіз побудови та підтримки спільнот у закордонних громадських організаціях, громадських організаціях в Україні; проаналізовано історію створення та розвитку організації і спільноти ГО «Молодіжна демократична асоціація «ЙОДА»; розроблено стратегію створення спільноти практики на прикладі ГО «ЙОДА», рекомендації щодо управління та розвитку спільноти, а також систему моніторингу та оцінки ефективності та розвитку спільноти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модель управління молодіжними комітетами U-Report в Україні
    (2019) Волошина, Анастасія
    У роботі розкрито теоретичні підходи до поняття «молодь», «волонтерство». Проведено аналіз використання моделей управління молодіжними організаціями в Україні. Запропоновано модель управління молодіжними комітетами U-Report Ukraine.
  • Thumbnail Image
    Item
    Стратегія розвитку учнівського самоврядування (на прикладі діяльності Львівського Обласного Учнівського Парламенту)
    (2022) Шевчук, Катерина-Анастасія
    У роботі проведений аналіз стану учнівських самоврядувань та розкриті теоретичні засади розвитку учнівських самоврядувань. Проведено аналіз роботи Львівського обласного учнівського парламенту. Розроблено стратегію розвитку для учнівських самоврядувань на прикладі Львівського обласного учнівського парламенту, розроблена комунікаційна стратегія.