Students Research & Project Works | Кваліфікаційні роботи студентів

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/39

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 22
  • Thumbnail Image
    Item
    Конструювання «музейного тіла» в умовах катастрофи (на прикладі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького)
    (2024) Павленко, Анастасія
    Застосовуючи інструменти антропології, це дослідження розширює поле музейних студій і пропонує взяти у фокус досвіди музейних працівни/ць. Для того, аби розширити спектр видимих досвідів у музеї, дослідниця вводить термін «музейне тіло», який базується на концептах «конституювання простору» Мартіни Льов, «акторно-мережева теорія» й «Ґая» Бруно Латура. Через розмови й учасницьке дослідження з музейними працівницями Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, ця робота визначає, що означає катастрофа для музею і які є ключові ресурси, що допомагають музейним працівни/цям її проживати, а саме — обмін любов'ю й турботою, особистий стосунок, який музейні працівни/ці формують з речами в колекції й робочому просторі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Переживання дистресу особами схильними до РДУГ в умовах війни
    (2023) Паіцика, Альона
    Люди з ментальними захворюваннями, зокрема розладами нервової системи, часто опиняються в групі ризику маніфестації негативних наслідків дистресу. Дистрес – це стан, що може тривати протягом кількох тижнів або місяців, який зазвичай є спровокований певною подією. Він формується фізіологічними, соціальними та когнітивними процесами при взаємодії особи з оточуючим світом. Група осіб, дистрес якої оцінюється у даному досліджені – це особи, що мають схильність до проявів симптоматики розладу дефіциту уваги та гіперактивності. Розлад дефіциту уваги/гіперактивності (РДУГ) — це розлад нервової системи, який впливає на здатність людини концентруватися, зосереджуватися та контролювати імпульсивну поведінку. Зокрема в умовах війни у осіб із РДУГ може спостерігатися загострення симптомів через підвищений стрес, психологічні травми та непередбачуваність оточуючого середовища.
  • Thumbnail Image
    Item
    Прояви постмодернізму в дискурсах російсько-української війни: ідеологія та пропаганда
    (2023) Мікула, Мілена
    Основним фокусом цього дослідження є російська пропаганда та її постмодерні прояви в дискурсі російсько-української війни, а саме в період повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р. У бакалаврській роботі досліджується як і теоретично, так і на практиці феномен «постмодерної» пропаганди та ідеології, які російський уряд використовує з метою спотворити дійсність, викликати недовіру та схилити споживача до вигідної Кремлю медійної повістки. В першому розділі окреслені теоретичні складові дослідження, де розглядається відповідна термінологія, історіографія та загальна рамка постмодерних перспектив у суспільствах та медіях. Другий розділ аналітичний, де ми визначаємо та характеризуємо відповідні класичні прояви постмодернізму і переносимо їх на російські реалії, зокрема враховуючи дискурс російсько-української війни. Третій розділ є практичним, де ми розглядаємо конкретні прояви постмодерну у пропаганді та ідеології, зокрема порівнюючи сучасний підхід до висвітлення подій із тим, що Росія застосовувала під час сирійської військової операції. Робота має на меті визначити, чи дотичні російська пропаганда та ідеологія до постмодернізму і якщо так, то яким чином ми можемо це виявити спираючись на особливості медійного поля в контексті війни Росії проти України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення механізмів опрацювання звернень громадян органами виконавчої влади у контексті публічного адміністрування
    (2023) Бартко, Володимир
    Робота присвячена формуванню пропозицій стосовно оптимальних інструментів вдосконалення механізмів опрацювання звернень громадян органами виконавчої влади. У роботі розкрито сутність та основні підходи до визначення механізмів опрацювання звернень, розглянуто особливості їх нормативно-правового регулювання, а також відповідний іноземний досвід. Окреслено особливості функціонування, переваги та недоліки поточної системи опрацювання звернень, проаналізовано виявлені проблеми, повʼязані зі зверненнями, їх причини та передумови. Сформовано візію, цілі та визначено індикатори досягнення цілей удосконалення механізмів опрацювання звернень громадян, а також запропоновано й оцінено відповідні інструменти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційних технологій в управлінні процесами гуманітарної допомоги в Україні
    (2022) Лавренчук, Дмитро
    У магістерській роботі досліджено інституційні основи використання інформаційних технологій в управлінні процесами гуманітарної допомоги. Проаналізовано закордонний та український досвід організації процесів гуманітарної допомоги із застосуванням інформаційних технологій. На підставі результатів експертного опитування розроблено рекомендації щодо розробки гуманітарної інформаційної системи в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Український фотограф Віктор Марущенко (1946-2020) та його фотодокументальний проект “Донбас - країна мрій” 2002-2003 років
    (2021) Федюшкіна, Олександра
    У роботі розкрито творчу спадщину українського фотографа Віктора Марущенка, його професійну діяльність на українському та міжнародному рівнях. Досліджено історичні нариси образів Донбасу як введення в контекст створення фотопроекту Віктора Марущенка “Донбас - країна мрій”. Проаналізовано зародження фотопроекту Віктора Марущенка “Донбас - країна мрій” (2002-2003) та його знімальний процес, подальшу роботу над проектом та співпрацю з куратором Єжи Онухом, експонування проекту в Україні та закордоном.
  • Thumbnail Image
    Item
    Медіаційні угоди в Україні
    (2019) Котлярчук, Анастасія