Кафедра державного управління

Permanent URI for this communityhttps://hdl.handle.net/20.500.14570/2385

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 39
  • Thumbnail Image
    Item
    Робоча програма практики
    (Український католицький університет, 2023) Чех, Мирослава; Василиця, Оксана
    Практика студентів є невід’ємною складовою частиною програми підготовки здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування». Фахова практика магістра з публічного управління та адміністрування поєднує у собі такі види виробничої практики: стажерська, консультаційна, науково-дослідницька.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні вказівки для написання кваліфікаційних робіт
    (2022) Василиця, Оксана; Чех, Мирослава
    Кваліфікаційна робота є самостійним теоретико-прикладним науковим дослідженням студента, що виконується ним на завершальному етапі здобуття повної вищої освіти на програмі Публічне управління та адміністрування. Її виконання є обов’язковою складовою навчального процесу. Кваліфікаційна робота повинна засвідчити професійну зрілість випускника, виявити його загальнонаукову, загальнотеоретичну та спеціальну підготовку, уміння застосовувати здобуті в університеті знання для розв’язання конкретних наукових та практичних завдань і, відповідно, готовність до самостійної професійної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Збірник кейсів щодо управління в охороні здоров’я в умовах війни та у період післявоєнного відновлення.
    (Український католицький університет, 2022)
    До збірника увійшли кейси, які ілюструють вітчизняний і закордонний досвід управління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Збірник кейсів щодо управління в охороні здоров’я в умовах війни та у період післявоєнного відновлення.
    (Український католицький університет, 2022)
    До збірника увійшли кейси, які ілюструють вітчизняний і закордонний досвід управління. Як реалізовуються бізнес-проєкти в рамках Програми медичних гарантій України з первинної медичної допомоги в час війни? Які виклики і проблеми має Комунікаційний центр при МОЗ в умовах війни? Якою була політика повоєнної відбудови системи охорони здоров’я в Косові, і що з цього може запозичити Україна? Ці та інші комплексні управлінські ситуації описані в кейсах збірника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальні проблеми публічного управління та адміністрування України в контексті євроінтеграції
    (УКУ, 2022-07-01) Засадко, Валентина; Борщевський, Віктор; Василиця, Оксана; Чех, Мирослава; Матвєєв, Євгеній; Лапшина, Ірина
    В даному збірнику розміщені тези учасників конференції, що відображають тематичні напрямки цього наукового заходу, а саме: теоретико-методичні аспекти публічного управління та адміністрування; інструменти та механізми публічного управління в пріоритетних сферах розвитку України; інституційне забезпечення публічного управління та адміністрування; євроінтеграційні тенденції розвитку інструментів публічного управління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Публічне управління в умовах воєнного стану: інституційні трансформації, стратегічне планування та механізми розвитку
    (Держава та регіони, 2022-02) Борщевський, Віктор; Василиця, Оксана; Матвєєв, Євгеній
    Досліджуються проблеми розвитку публічного управління в Україні в умовах воєнного стану. Опрацьовано теоретичні розробки та концептуальні напрацювання вітчизняних і закордонних авторів з питань, що стосуються вирішення задекларованої проблематики. Використано інституційний підхід, методи аналізу та синтезу, а також порівняльного аналізу для формування методологічної бази дослідження. Проаналізовано досвід інших держав світу щодо розв’язання проблем, пов’язаних з веденням війни на своїй території. За основу взято успішні приклади Грузії, Хорватії та Ізраїлю. Окрему увагу приділено ролі органів державної влади й органів місцевого самоврядування у просторовому розвитку країни, реформуванні її економіки, модернізації інфраструктури та створенні сучасного мобілізаційного резерву. Окреслено основні інституційні зміни, які відбулися в Україні внаслідок запровадження воєнного стану. Виявлено дисфункції в роботі формальних і неформальних інститутів нашої держави. Показано деструктивний вплив інституційних прогалин, які виникли в Україні під час проведення заходів адміністративно-територіальної реформи. Вказано на низку формальних інститутів, здатних посприяти кращій адаптації публічного управління нашої держави до реалій воєнного стану. Наголошено на важливості та необхідності нівелювання негативних аспектів опортуністичної поведінки населення та працівників органів публічної влади. Запропоновано заходи з підвищення ефективності публічного управління в умовах воєнного стану. Обґрунтовано доцільність зміни чинних підходів до організації стратегічного планування на державному, регіональному, субрегіональному та локальному рівнях. Сформульовано відповідні пропозиції для органів державної влади та місцевого самоврядування. Описано механізми розвитку публічного управління, які сприятимуть подоланню виявлених проблем. У цьому контексті відзначено першочергову роль фінансового, соціального та ринкового механізмів. Пріоритетними цілями їх застосування встановлено: підвищення ефективності використання наявних людських, природних і матеріальних ресурсів держави та її регіонів на основі стимулювання конкуренції; розв’язання наявних соціальних проблем населення; поліпшення якості людського капіталу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Глобалізаційні чинники соціально-економічного розвитку держав у контексті сучасних викликів
    (2022-02) Василиця, Оксана; Борщевський, Віктор; Чех, Мирослава
    В статті проаналізовано основні глобалізаційні чинники сучасності в контексті їх стимулюючого і дестимулюючого впливу на соціально-економічний розвиток держав. Варто відмітити, що деглобалізаційні тенденції почали фіксуватися у світовій економіці ще напередодні «ковідного спалаху». У риториці багатьох впливових політиків з’явилися популярні серед електорату тези про шкідливий вплив глобалізації на національну економіку, які часто супроводжувалися закликами до запровадження нових протекціоністських обмежень.