ER UCU

Електронний архів Українського католицького університету ErUCU включає в себе публікації (та ін. матеріали) викладачів, співробітників, аспірантів та студентів УКУ наукового, освітнього та навчально-методичного характеру.

Серед них — статті з наукових журналів, матеріали конференцій, монографії, навчальні посібники, студентські роботи, дисертації та автореферати, презентації, звіти та ін.

Призначення (місія) інституційного архіву ErUCU – сприяти розвитку гуманітарних та філософсько-богословських, суміжних наук і освіти в Україні та світі шляхом створення, накопичення, систематизації, зберігання та збереження в електронному вигляді, а також надання через Інтернет відкритого доступу до інтелектуальних продуктів університетської спільноти українському та світовому науково-освітньому товариству. Основною метою ErUCU є підвищення впливу досліджень Університету шляхом їх поширення в мережі Інтернет у відкритому доступі.

Основною метою ErUCU є підвищення впливу досліджень Університету шляхом їх поширення в мережі Інтернет у відкритому доступі.

Photo by @inspiredimages
 

Communities in DSpace

Select a community to browse its collections.

Now showing 1 - 5 of 20

Recent Submissions

Thumbnail Image
Item
Українська політична еміграція в Іспанії після Другої світової війни
(2024) Волошин, Василь
Політична еміграція українців – частина трагічних наслідків подій Другої світової війни. У бажанні зберегти власне життя, вони ризикували й обирали шлях до чужих земель з усвідомленням того, що повернення додому малоймовірне. Нам доволі багато відомо про соціальне і політичне життя українців у повоєнній Німеччині, Великій Британії чи США. Однак майже відсутні дані про долю еміграції в Іспанію та її роль у соціально- політичній системі української діаспори у Західній Європі та Північній Америці.
Thumbnail Image
Item
Становлення монастиря святого Ґерарда в Кохавині в контексті відновлення Згромадження найсвятішого Ізбавителя в Україні після 1989 року
(2024) Василишин, Юлія
Актуальність обраної теми даної кваліфікаційної роботи обумовлена великим зацікавленням релігійною проблематикою серед дослідників та широкої громадськості у зв’язку з процесами бурхливого відродження релігійного життя в Україні після десятиліть радянських переслідувань і атеїстичної пропаганди. На фоні великої кількості праць, присвячених головно церковно-державним та міжконфесійним взаєминам, явно бракує досліджень феноменів масової релігійності, діяльності окремих сакральних об’єктів та повсякденного життя вірян. Одним із прикладів такого дослідження є аналіз історичного контексту функціонування місць масового збору вірян, розглядаючи їх крізь призму мікроісторії та з опорою на усноісторичні джерела. Кохавинський паломницький осередок цікавий тим, що він має давню традицію як римо-католицька святиня, яка була націоналізована і спрофанована в радянський період, та згодом відновлена як греко-католицький монастир і місійний осередок. Окрім того, дослідження Кохавини є важливим для доповнення відомостей про діяльність Згромадження Найсвятішого Ізбавителя в Україні та гармонійно впишеться у ширшу історію Української Греко-Католицької Церкви, зокрема у вивченні долі релігійних інституцій в часи радянського панування та в період демократичної трансформації.
Thumbnail Image
Item
Природний рух населення прикарпатського села на початку XX століття (на прикладі села Воля Коблянська Старосамбірського повіту)
(2024) Топорович, Андрій
Метричні книги народжених, вінчаних і померлих греко-католицької парафії у Волі Коблянській уперше вводяться в науковий обіг з використанням історико-демографічної методології. У цій роботі також вперше досліджено природний рух населення (народжуваність, шлюбність, смертність) на прикладі однієї локальної спільноти східногалицького Прикарпаття початку XX ст.
Thumbnail Image
Item
Зображення польського та радянського режимів на шпальтах журналу «Комар» (1933— 1939 рр.)
(2024) Стасів, Лідія
Джерелом інформації про добу є не лише статті, але й сам підтекст. При цьому, варто зважати хто пише, яку мету переслідує, який посил дає, яку емоцію викликає, на яку аудиторію розраховано. Все як і сьогодні. Журнал «Комар» лише один з багатьох, який друкувала українська громада у 30–х рр. ХХ ст у Польщі, і один з небагатьох який доходив до читача. Через гумористично- сатиричний характер журнал користувався популярністю у населення і міг обійти цензуру. Через подані у ньому матеріали важко відтворити тогочасну дійсність, але добре простежуються суспільні настрої, наболілі проблеми, хвилювання, побут, труднощі та мрії українського населення, як це бачила група редакторів журналу. Наративи, які поширювали автори журналу формували суспільну думку і вплинули на світосприйняття та поведінку читачів.
Thumbnail Image
Item
Особливості комерційної реклами у галицькій україномовній пресі міжвоєнного періоду (на прикладі часопису “Нова Зоря”)
(2024) Співак, Марія
Нині комерційна реклама стала невіддільним елементом повсякдення сучасної людини, втім у досліджуваному періоді, у Східній Галичині міжвоєнного часу, це явище існувало у значно менших масштабах. Конкуренція чи то бажання вирізнятись на фоні інших виробників спонукало підприємців та торговців до пошуку нових форм саморепрезентації, каналів комунікації з потенційними споживачами тощо. Однією з платформ для поширення інформації про себе, свій товар чи послугу стала преса. Вивчення комерційної реклами на сторінках галицьких україномовних часописах даремно потрапило на маргінес історичних досліджень. Рекламні публікації уможливлюють наше знайомство із тогочасним «світом пропозицій»: аксесуарами, елементами одягу, господарським приладдям, навчальними можливостями, формами рекреації і т. д. Однак, слід мати на увазі, що ця перспектива не є вичерпною за своєю ознакою, оскільки кожний часопис з огляду на мовну характеристику, політичну прихильність чи навіть рейтинг (не)популярності обмежений як і групами замовників, так і аудиторіями споживачів.